Ciğer Yemekleri; Değişik ve Leziz 14 Ciğer Tarifi

Sakatat çeşitleri arasında yemeyi en çok sevdiğimiz, hatta bazı bölgelerimiz de sabah kahvaltıda yediğimiz, kendine özgü bir lezzeti olan enfes ciğer yemekleri.

Bu yazımızda dana, kuzu veya tavuk ayırmadan çok lezzetli ve farklı 14 ciğer tarifi veriyoruz.

1- Ciğer Şiş

Mangal ateşinde renk alana kadar mis gibi kızaran ciğer şişler, kuyruk yağı, kimyon ve sumaklı kuru soğanla buluşup damakları şenlendiriyor Ciğer şiş tarifi

2- Ciğer Yahnisi

Soğan, sarımsak, biber ve domatesler ile pişip harika bir lezzete ulaşan enfes ciğer yahnisi tarifi. Bu lezzet damaklarınızda şenlik havası yaratacak.

3- Ciğer Sarma

Ciğer Yemekleri

Ciğer sarma; pirinç, soğan, baharatlar ve kuzu ciğerinin harmanlanarak kuzu gömleğine sarılıp, fırında ağır ağır pişirilmesiyle hazırlanan harika üstü bir lezzet. Bu uğraştırıcı lezzeti tarifimizle kolaylıkla yapacaksınız.

4- Yaprak Ciğer

Una bulanıp tereyağlı ve baharatlı özel sosu ile pişen, yumuşacık, ağızda dağılan pamuk gibi dokusu ile enfes bir lezzet, Yaprak ciğer tarifi.

5- Ciğer Böbrek Sote

Domates, soğan, sivribiber ve baharatlar ile beraber zeytinyağında sotelenen inanılmaz lezzetli Ciğer böbrek sote tarifimiz. Hem çok sağlıklı hem de çok lezzetli bu yemeğe doyamayacaksınız.

6- Lokum Gibi Arnavut Ciğeri

Ciğer Yemekleri

Sakatatlar arasında en çok sevilen ve adını Osmanlı döneminde bol bol ciğer tüketen Arnavutlardan alan patatesli ve sumaklı soğanlı piyazı ile enfes Arnavut ciğeri tarifi

7- Ciğerli Pilav

Küp küp doğranan ciğerler soğanla birlikte kavruluyor, üzerine pirinç ve bolca kimyon eklenip ağır ağır pişirip harika bir lezzete ulaşıyor Ciğerli pilav tarifi


8- Ciğer Taplaması

Ciğer ve bulgur ile yoğrulup haşlanan ve üstüne kızgın baharatlı tereyağ dökülüp sunulan, Bitlis’e ait olan ve yemelere doyamayacağınız pratik ve çok lezzetli ciğer taplaması (Ciğer Köftesi).

9- Cağırtlak kebabı (Cartlak Kebabı)

Gaziantep deyince aklımıza gelen, halk arasında cartlak kebabı diye de bilinen enfes cağırtlak kebabı tarifi. Evde yapabileceğiniz kadar kolay ve lezzetli

10- Patatesli Yaprak Ciğer

Baharatlı una bulanıp mis gibi kızartılan yaprak ciğer ile kızarmış patateslerin enfes birlikteliği ile ortaya çıkan Patatesli Yaprak Ciğerin lezzeti sizi büyüleyecek.

11- Tavuk Ciğeri Pate

Fransız mutfağından harika bir lezzet, Tavuk Ciğeri Pate. Tarifimiz ile kolaylıkla yapıp, yanında kızarmış ekmek veya krakerler ile beraber yemeye doyamayacaksınız.

12- Tavuk Ciğeri Sote

Tavuk ciğeri sote tarifimiz ile yapacağınız harika bir yemek. Domates, sarımsak, soğan ve yeşil biberler ile sotelenen tavuk ciğerlerinin lezzetine bayılacaksınız.

13- Tavuk Taşlık ve Ciğer Sote

Ciğer Yemekleri

Soğan, sarımsak, biber, domatesler ve baharatlar ile pişen enfes Tavuk Taşlık ve Ciğer Sote. Tarifimiz ile bu harika yemeği kolaylıkla hazırlaacak suyuna ekmek bana bana yiyeceksiniz.

14- Ciğer Ezme

Tavuk ciğeri ve tavuk göğsü ile yapılıp arzu ettiğiniz ekmek üzerine sürüp servis edeceğiniz bu harika lezzeti Ciğer ezme tarifimizle kolayca hazırlayacaksınız.

Ciğer Mezeler ciğerli yemekler Ciğer Yemekleri – ciğer tarifleri