Humus Tarifleri; Birbirinden Leziz 10 Farklı Humus Tarifi

Birbirinden Leziz 10 Farklı Humus Tarifi
Birbirinden Leziz 10 Farklı Humus Tarifi

Humus tarifleri, zeytinyağı, sarımsak, tahin ve taze sıkılmış limon suyunun da katkılarıyla haşlanmış nohuttan hazırlanan en güzel mezelerin başında gelir. Kabukları tek tek ayıklanan nohutlar, eski usul havanda dövülerek ya da blender yardımıyla karıştırılarak krema kıvamına getirilir. Pastırmalı, köz patlıcanlı, havuçlu ve daha birçok şekilde hazırlanan humus çeşitleri ister yemeklerin yanında eşlikçi olarak, isterseniz de kızarmış ekmek dilimleri üzerine sürülebilen bir atıştırmalık ya da dip sos olarak mısır cipsleri eşliğinde ikram edilebilir.

Size birbirinden lezzetli, tadına doyamayacağınız 10 farklı humus tarifimizi sunuyoruz. Tavsiyemiz her biri ayrı lezzette olan bu enfes tariflerin hepsini denemeniz.


1- Klasik Humus

Humus Tarifleri

Ortadoğu’dan çıkıp bütün dünyaya yayılan harika bir lezzet. Özellikle et ve tavuk yemeklerinin en lezzetli eşlikçisi. Klasik humus tarifimiz ile bu lezzetin orijinal ve en çok sevilen halinin tarifini veriyoruz.

.

2- Pancarlı Humus

Rengi ile misafirlerinizin gözlerini alamayacağı, lezzeti ile de tadına doyamayacakları enfes bir humus. İsterseniz akşam yemeklerinin yanına enfes bir yancı olarak sunun, isterseniz de tek başına bir dilim kızarmış ekmekle veya mısır cipsi ile tüketin. Her şekilde tadına bayılacağınıza emin olduğumuz pancarlı humus tarifi.

.

3- Köz Patlıcanlı Humus

Humus Tarifleri

Lezzetine doyum olmayan humus ile fırında közlenmiş patlıcanların harika birlikteliği ile ortaya çıkan enfes bir tarif. Köz Patlıcanlı Humus Tarifi

4- Pastırmalı Humus

İnanılmaz güzellikte bir lezzet. Fırında ısıtılmış enfes humus üzerine tereyağında kızartılmış leziz pastırmaların ilavesiyle ortaya çıkan harika bir lezzet. Yemelere doyamayacağınız Pastırmalı Humus Tarifi.

.

5- Havuçlu Humus

Fırında közlenen havuçların çok sevdiğimiz humusa kattığı lezzete bayılacaksınız. Hafif köz tadıyla ve yanında pide ile tek başına yemelere doyamayacağınız enfes Havuçlu Humus Tarifi.


6- Kurutulmuş Domatesli Humus

Zeytinyağında dinlendirilmiş kurutulmuş domateslerin, haşlanmış nohut, tahin, sarımsak, zeytinyağ ve limon suyu ile müthiş uyumuna inanamayacaksınız. Damak çatlatan lezzeti ile Kurutulmuş Domatesli Humus Tarifi.

7- Ispanaklı Humus

Lezzetine doyum olmayan humus ile taze ıspanak ve beyaz peynirin birleşmesi sonucu ortaya çıkan bu lezzeti çok seveceksiniz. Günün her saati tüketebileceğiniz Ispanaklı Humus Tarifi.

8- Köz Kapya Biberli Humus

Fırında közlenen kapya biberleri ile haşlanmış nohutları, tahini, sarımsakları ve limon suyunu hep beraber blenderda çekip krema kıvamında çok lezzetli bir humus elde ediyoruz. Köz Kapya Biberli Humus Tarifi

9- Humus Paçası

Et suyu ile beraber pişip üzerinde pul biberli sıcak zeytinyağ gezdirilen müthiş lezzetli Humus Paçası Tarifi. Bu humus bildiğiniz bütün ezberleri bozacak ve et suyunun humusa verdiği lezzete bayılacaksınız.

10- Bal Kabaklı Humus

Humus Tarifleri

Bal kabağı ve zencefil ilavesi ile bambaşka bir lezzete ulaşan harika bir humus tarifi. Bu enfes humusu Bal Kabaklı Humus Tarifimiz ile kolaylıkla yapıp sunacaksınız.

Meze tarifleri  – Birbirinden Leziz 10 Farklı Humus Tarifi mezeler humus çeşitleri humus tarifleri