Kuşkonmaz Yemekleri; Farklı ve Lezzetli 12 Kuşkonmazlı Tarif

Çok sağlıklı bir sebze olan kuşkonmaz, A, B1, B2 ve C vitaminleri ile protein ve mineraller bakımından zengin bir besindir. Sağlıklı olduğu kadar lezzetli de olan kuşkonmaz yemekleri, pişme süresinin kısa olması nedeni ile oldukça pratik tariflerle hazırlanır.

Bu yazımızda mutfaklarımızda kendine yer edinmeye başlayan kuşkonmaz ile hazırlana 12 enfes yemek tarifi veriyoruz.

1- Kuşkonmaz Çorbası

Tavuk suyunda pişen kremalı Kuşkonmaz Çorbası Tarifi. Bu hem sağlıklı hem de çok lezzetli çorbayı çok sevecek, adım adım resimli tarifimiz ile rahatlıkla yapıp sunacaksınız.

2- Zeytinyağlı Kuşkonmaz

Zeytinyağlı Kuşkonmaz Tarifimiz ile yapacağınız bu enfes yemeği tek başına tüketebileceğiniz gibi et ve tavuk kızartmalarının yanında da sunabilirsiniz.

3- Kuşkonmaz ve Mantarlı Kremalı Tavuk

Kuşkonmaz ve mantarlar ile beraber limon ve kremalı enfes sosunda sote edilen bu tavukların lezzetine inanamayacaksınız. Kuşkonmaz ve Mantarlı Kremalı Tavuk Tarifi

4- Fırında Sarımsak ve Peynirli Kuşkonmaz

Kuşkonmazları sarımsaklı zeytinyağı sosu ile fırında pişirip üstüne de kaşar peyniri serpip fırında eritiyoruz. Enfes fırında sarımsak ve peynirli kuşkonmaz.

5- Karidesli Kuşkonmaz Salatası

Hardallı, limonlu zeytinyağı sosuyla enfes Karidesli Kuşkonmaz Salatası Tarifimiz. Yemeklerin yanında veya tek başına da tüketebileceğiniz muhteşem bir salata.


6- Enginar Kuşkonmaz ve Bezelyeli Pilav

Hem çok lezzetli hem de çok sağlıklı harika bir pilav tarifi. Enginar Kuşkonmaz ve Bezelyeli Pilav en sevdiğiniz pilav olacak ve sofranızdan ayırmayacaksınız.

7- Kuşkonmazlı Kiş

Fransızların enfes hamur işi “quiche”, (kiş) tarifini bu kez mantar ve kuşkonmazlı kiş tarifi olarak veriyoruz. Kolaylıkla yapıp lezzetine bayılacaksınız.

8- Fırında Kuşkonmazlı Somon

Sarımsak ve limonlu zeytinyağı sosu ile beraber fırında pişen ve birbirine çok yakışan somon filetoların ve kuşkonmazların lezzetine bayılacaksınız. Fırında kuşkonmazlı somon tarifi

9- Pastırmaya Sarılı Kuşkonmaz

kuşkonmaz tarifleri

Kuşkonmazları pastırmaya sarıp üstlerine sarımsaklı zeytinyağı döküp parmesan peyniri serpiyoruz ve fırında nar gibi kızartıyoruz. Pastırmaya Sarılı Kuşkonmaz Tarifi

10- Tavuk ve Kuşkonmazlı Makarna

kuşkonmaz tarifleri

Sarımsaklı, kremalı harika sosu ile pişen adım adım resimli anlatımı ile enfes Tavuk ve Kuşkonmazlı Makarna Tarifi. Favori makarnanız olmaya aday olacak bir tarif

11- Kuşkonmaz ve Bezelyeli Risotto

kuşkonmaz tarifleri
Kuşkonmaz Yemekleri

İtalyan mutfağının enfes lezzeti risotto ile kuşkonmaz, bezelye ve limonun işbirliği ile oluşan harika bir lezzet. Kuşkonmaz ve bezelyeli risotto tarifi.

12- Kuşkonmaz Dolgulu Tavuk

Kuşkonmaz Yemekleri
Kuşkonmaz Yemekleri

Tavuk göğüslerinin içine kuşkonmaz ve peynir koyup fırında ağır ağır pişiriyoruz. Kuşkonmaz Dolgulu Tavuk Tarifimiz ile bu harika yemeği kolaylıkla yapacak ve lezzetine bayılacaksınız.

Kuşkonmaz Yemekleri kuşkonmaz tarifleri en iyiler kuşkonmaz tarifleri