Bezelye Yemekleri; 13 Farklı ve Lezzetli Bezelye Tarifi

 Her yemekle uyum sağlayan sağlıklı ve doyurucu olduğu kadar çok lezzetli olan bezelye yemekleri… Bu yazımızda tamamı denenmiş birbirinden farklı ve çok lezzetli 13 bezelye tarifi veriyoruz.

Her biri damaklarınızda şenlik havası yaratacak bu enfes tarifleri teker teker denemenizi öneriyoruz.

1- Pırasa ve Kabaklı Bezelye Çorbası

Bezelye Yemekleri

Hem çok lezzetli, hem çok sağlıklı, hem de kilo vermenize yardımcı olacak harika bir çorba tarifi veriyoruz. Tavuk suyunda pişen enfes pırasa ve kabaklı bezelye çorbası.

2- Tavuklu Bezelye Yemeği

Patates, havuç ve soğanla beraber pişen bol sulu ve çok lezzetli bir tencere yemeği, tavuklu bezelye yemeği tarifi. Suyuna ekmeğinizi banmaya doyamayacaksınız.

3- Hellim Peynirli Bezelye Mücveri

Bezelye, soğan, dereotu ve hellim peyniri ile hazırlanan, inanılmaz lezzetli hellim peynirli bezelye mücveri tarifi Bildiğiniz mücverleri unutturacak bir lezzet

4- Bezelyeli Kinoa Salatası

Bezelye ve yeşilliklerle hazırlanıp nar ekşili sosuyla çok lezzetli olan Bezelyeli Kinoa Salatası, hem çok hafif hem de çok sağlıklı bir diyet salatadır. Tarifimiz ile bu lezzetli ve sağlıklı salatayı rahatça yapacaksınız.

5- Zeytinyağlı Sultani Bezelye

İlkbaharda sadece 2-3 hafta tezgahlarda görülen tazecik sultani bezelye ile yapılan, lezzetine doyum olmayan Zeytinyağlı Sultani Bezelye Tarifi.

6- Bezelye Püresi

Patates püresine rakip olabilecek kadar leziz olan, üstelik çok kısa sürede ve çok az malzeme ilavesi ile hazırlanan Bezelye püresi. Bundan böyle et yemeklerinin en yakın arkadaşı olmaya aday.


7- Kuşkonmaz ve Bezelyeli Risotto

İtalyan mutfağının enfes lezzeti risotto ile kuşkonmaz, bezelye ve limonun işbirliği ile oluşan harika bir lezzet. En lezzetli risotto tariflerinden kuşkonmaz ve bezelyeli risotto tarifi.

8- Kıymalı Bezelye Yemeği

Kıymayla zenginleşen bezelye, patates ve havuçla renkleniyor ve ortaya enfes bir yemek çıkıyor, Kıymalı bezelye yemeği tarifiyle en güzelini yapıp sunacaksınız.

9- Bezelye Salatası

Bezelye, yeşil zeytin, turşu, kapya biber ve limonlu zeytinyağı sosu ile hazırlanan Bezelye Salatası. Her yemeğin yanına çok yakışan bu doyurucu salatayı tek başına da tüketebilirsiniz.

10- Bezelye Fava

Çok sevdiğimiz favayı bir de bezelye ile deneyin. Eminiz ki lezzetini çok sevecek ve sofralarınızdan ayırmayacaksınız. Enfes lezzeti ile Bezelye Fava tarifi.

11- Zeytinyağlı Bezelye

Yazın en güzel habercilerinden bezelyenin patates ve havuçlarla harika uyumu. Zeytinyağlı Bezelye tarifimiz ile bu enfes zeytinyağlının en lezizini yapacaksınız

12- Enginar Kuşkonmaz ve Bezelyeli Pilav

Bezelye Yemekleri

Hem çok lezzetli hem de çok sağlıklı harika bir pilav tarifi. Enginar Kuşkonmaz ve Bezelyeli Pilav en sevdiğiniz pilav olacak ve sofranızdan ayırmayacaksınız.

13- Bezelyeli Makarna

Bezelye Yemekleri

Kremalı bezelye sosu ile hazırlanan bu makarna içine eklenen limon suyu ile çok farklı bir lezzete ulaşıyor. Mutlaka denemeniz gereken Bezelyeli Makarna Tarifi.

MEZE TARİFLERİ * ENGİNAR YEMEKLERİ  BEZELYE YEMEKLERİ BEZELYELİ YEMEKLER Bezelye Yemekleri